Gimnazijalci najmlađi učesnici na Simpozijumu biologa

Najmlađi učesnici ovogodišnjeg, trećeg po redu, Simpozijuma biologa i ekologa Republike Srpske koje je u periodu od 12. do 14. novembra 2015. godine organizovao Pridodno-matematički fakultet Univerziteta u Banjoj Luci bili su gimnazijalci, Milan Paraš i Dragan Rašeta, učenici II8, koji su zajedno sa svojom profesoricom bilogije, Žanom Miljević, imali izuzetno zapaženu prezentaciju.Naime, njihov rad izlagan u vidu poster prezentacije pripada je tematskoj oblasti Ekologija i zaštita životne sredine, a njegov naslov glasi: Rasprostiranje mreža visokofrekventnih elektromagnetnih polja na teritoriji grada Banjaluke.Ovi sjajni mladi ljudi još jednom su dokazali i pokazali da gimnazijalci imaju mjesto i u akademskim krugovima, jer njihov rad i znanje često nadilaze njihove godine i ono što se od njih očekuje.Sve čestitke i učenicima i profesorici bez koje ništa od ovoga ne bi bilo ni osmišljeno ni izvedeno.

Повезани чланци