Gimnazijo, srećan ti 121. rođendan!

Tradicija obilježavanja rođendana Gimnazijenastavljena je i ove godine. Slavlje je počelo još od ranih jutarnjih časova uzvesele ritmove domaćih i stranih hitova. Stotinu dvadeset i prvi rođendanobilježio je slogan Njegujmo srpski jezik!.Pripreme su počele još dan ranije. Naime, ideja jesprovedena tako što su vrijedni članovi Savjeta učenika pripremili 1251mislicu. Za razliku od prošlogodišnjih citata, ovogodišnji papirići su biliispisani pravopisnim nedoumicama.Poredtoga što su učenici mogli da nauče neštonovo ili da utvrde svoje znanje,takođe su dobili priliku da učestvuju u izvlačenju tombole sa vrijednim nagradama. Naravno, rođendannije mogao proći bez poslastica, pa su učenici uz mislice dobili i slatkiše.Po završetku skraćene nastave u obje smjene održan jezabavni program. Na samom početku atmosferu su zagrijali hrabri, razigranigimnazijalci koji su učestvovali u igri muzičke stolice zajedno sa našim veselim profesorima -voditeljima Radoslavom Zorić, Nives Jakovljević i Branislavom Đakovićem. Nakon toga uslijedile suzanimljive jezičke igrice i izvlačenje srećnih dobitnika tombole. Najbolji, kaoi najsrećniji igrači osvojili su raznovrsne nagrade. U isto vrijeme u sali naše škole odvijao se turnir uodbojci. Snage su odmjerile učenice od I do IV razreda. Nakon neizvjesnogpočetka, prvi set je ipak osvojila ekipa III i I razreda. Nakon prvog dobijenogseta, učenice su nastavile istim tempom do kraja utakmice. Pobjedu svom timuosigurale su Katarina Gajić, Sofija Stanivuković i Ivana Kukić, dok su se uprotivničkom timu istakle Tanja Rogić te Ivana i Nina Hrvaćanin. Meč je završenrezultatom 25:19 sa 2:0 u setovima.I na kraju, u predvečerje rođendana, u čitaonici naše škole održana je promocija sajta Jezikofil kojoj su prisustvovali njegovi osnivači, dr Svetlana Slijepčević i dr Slobodan Novokmet. Osim upoznavanja sa ovim sjajnim sajtom, koji na jedan zanimljiv i netipičan način pomaže u savladavanju jezičkih nedoumica i otkrivanju mističnih izraza, razgovarali smo i o nekim našim vječnim dilemama: debater ili debatant, Srbin ili Srbijanac, goruće ili goreće pitanje.Proslava 121. rođendana Gimnazije ujedno je proslava i 4. rođendana naših Pravopisaca. Neka im je srećno!Svim ovim aktivnostima i kreativnim idejamagimnazijalaca i profesora, još jednom je dokazano da je naša banjalučkaGimnazija zaista jedinstvena. Zajedničkim snagama i entuzijazmom smo pokazalida će njena tradicija biti očuvana i u budućnosti. Stotinu dvadeset i prva bora na čelu ove starice nijesamo znak starosti, nego znak iskustva i prepoznatljivog duha!Novinarska sekcija Gimnazije Banja Luka

Повезани чланци