Audicija za nove Gorgije: Da li učenici banjalučke Gimnazije žele uniforme?

Krozsvoje četiri godine postojanja, Debatni klub Gorgije okuplja mlade ljudevične argumentovanoj raspravi. Ovog četvrtka, 29. 9. u večernjem terminu (nužno naglasiti zbog entuzijazma svih koji su nakon cjelodnevnog nastavnog procesa smogli snage ostati još 2 sata na audiciji) mlade nadeimale su priliku da pripreme petominutni govor i debatuju na tezu UčeniciGimnazije bi trebalo da nose uniforme.JelenaPopović iz I7 odjeljenja odlučila se priključiti najpoznatijem Klububanjalučke Gimnazije. Naime, Jelena je pratila aktivnosti kluba prije početkaškole, i komentarišući da smo naširoko poznati ,izjavila da da je imala želju dase priključi. Njena glavna motivacija bila je razgovorljivost i brojnaputovanja članova Kluba kao i teme o kojima mnogi mladi ljudi ne razgovaraju.Govor nije bilo teško pripremiti, a očekivanja su uglavnom fokusirana narazvijanje vokabulara, debatnih sposobnosti, te formiranje argumenata zadebatu, stavljajući akcenat na upoznavanje sa drugim ljudima i njihovimrazličitim načinima razmišljanja.Navatreno pitanje uniformi u našoj školi stavovi su bili raznovrsni, a objestrane su nam predočile suprotstavljene argumente. Među najistaknutijimprimjerima ZA spomenuto je suzbijanje klasnih odnosno finansijskih razlika i jednakost učenika, dok su PROTIV bili argumenti zasnovani na narušavanju individualnosti i manjku materijalnih sredstava za implementaciju ove ideje.Audicijaje okupila petnaest mladih ljudi, a svako od njih je kroz prezentovanje svojihgovora otkrio strogom žiriju, sačinjenom od starih Gorgija, mnoge skrivene retoričkesposobnosti kao i dobru snalažljivost u slučaju neočekivanih pitanja.Kroztalenat i vještinu novih članova nastavljamo postojati brojniji nego ikad. Uzevidentni entuzijazam i novih i starih članova, debatni klub može očekivati brojnenagrade, kao što su to nedavno pokazali i dokazali.Aleksandar Matić IB1

Повезани чланци