Zlatni gimnazijalci na Tesla festu u Novom Sadu

Dokaz da se dugotrajan trud i radisplati pokazali su nam ovaj put članovi multimedijalne sekcije. Naovogodišnjem Tesla festu u Novom Sadu predstavili su svoje aplikacije širokomauditorijumu domaćih i stranih izlagača. Takmičari su se uspjeli oduprijetivelikoj konkurenciji, a o tome svjedoče i nagrade :Prvanagrada:Aplikacija Lena exe1.Saša Mikić2.Jovan Stojiljković3.Stefan Dugonjić4.Vukašin Berić5.Stefan TodorovićAplikacijaPlot matematičkih funkcija1.Ognjen Stefanović2.Srđan Džombić3.Sara StjepanovićAplikacijaCezarov kod1.Rastko Zeljković2.Miloš Stanivuković3.Milos MaleševićAplikacija Maze of knowledge-edukativna igra1.Milica Popović2.Sofia Rodić3.Ana Zrnić4.Milica ĆupAplikacijaPortabilni android1.Marko VejnovićDruga nagrada:Aplikacija Igravješala1. Dragan Rašeta2.Ivana Đajić3.Vladan Garić4.Filip Jović5.Aleksandar Aleksić6.Luka Gitarić7.Jelena PeševskiUčešće na Teslafestu:1.Dragan Ivanović2.Mihajlo Pantić3.Danilo Vuković4.Ksenija Todorović5.Jelena Prerad6.Bojana JovičićNovinarska sekcija intervjuisala jeSašu Mikića , učenika IV7 razreda i Jelenu Peševski, učenicu III4razreda, a oni su nam drage volje prenijeli utiske iz Novog Sada. Saša Mikić učestvovao je na Teslafestu i zajedno sa svojim kolegama osvojio prvu nagradu. Na pitanje šta mu senajviše dopalo, te kako je doživio pobjedu, on odgovara: Ceremonijaotvaranja je bila veoma zanimljiva. Vrhunac je bila izvedba operske pjevačice,a prisustvo Kineza je bilo iznenađujuće i definitivno nesvakidašnje iskustvo.Prva nagrada nam predstavlja motivaciju da idemo dalje i da ulažemo trud usvoje projekte, jer očigledno, on se isplati.Jelena Peševski je dio tima koji jeodnio drugu nagradu sa aplikacijom Igra vješala. Ona je istakla da je učešće na Tesla festu jedno sasvimnovo i pozitivno iskustvo te da je njen tim zadovoljan postignutim rezultatom.Kako Jelena kaže : Iako je našaaplikacija osvojila drugu nagradu, to nam je podsticaj da radimo još više.Takođe, dodala je, da je sve vrijeme između takmičara-rivala vladao timski duh,koji je donio odlične rezultate. Istakla je, kao i sve njene kolege, da suponosni što su predstavili Gimnaziju u najboljem svjetlu, zahvaljujući prof.Željku Grbiću.Svih 29 učesnika, osim posjete i razgledanja Novog Sada, imali su prilikuposjetiti gimnaziju Isidora Sekulić, te Muzej Mihajla Pupina u Beogradu.Čestitamo multimedijalnoj sekciji i želimo im još mnogo zlatnih medalja u budućimtakmičenjima!Sofia Miljatović II4,Irena Lukač III1

Повезани чланци