Ivo Andrić na školskoj pozornici

Grupatalentovanih učenika trećeg i četvrtog razreda Gimnazije Banjaluka je i ove godine, zajednosa profesoricom srpskog jezika i književnosti, Slavicom Malić, spremilazanimljivu predstavu sa kojom su se predstavili i u beogradskoj Filološkojgimnaziji povodom godišnjice rođenja Ive Andrića.Nakonuspješne predstave, kojom su prošle godine predstavili život i rad našeg velikog pisca, PetraKočića, učenici su ove školske godine odlučilioživjeti junake poznatih djela našeg nobelovca, Ive Andrića. Već uvježbanaekipa potpomognuta kolegama iz trećeg razreda je i ovaj zadatak shvatila veoma ozbiljno te su se svi potrudili da našto uvjerljiviji način prikažu kompleksnost Andrićevih likova iz romana NaDrini ćuprija, pripovijetki Anikina vremena i Put Alije Đerzeleza. Cijelapredstava je zaokružena u jednu cjelinu odlomcima iz Ex ponta i esejaRazgovor sa Gojom.FatuAvdaginu, Aniku, Goju, Ivu Andrića i mnoge druge glumili su učenici: StrahinjaKarakaš, Stefan Žepinić,Lidija Todorović, Nikola Gajić, Milorad Gatarić, Milica Vlatković, BojanaŠokčević, Nikola Srdić, Luka Petković, Milena Paripović, Anđela Savić, David Bojanić i Đorđa Atelj.Sa ovompredstavom su se prvo predstavili u Filološkoj gimnaziji u Beogradu, gdje su kodučenika proveli tri ugodna dana. Nakon povratka,predstavu su imali priliku vidjeti učenici i profesori naše škole, u petak 24.novembra.Uspjehpredstave su dokazale i pozitivne reakcije publike, koja je pozdravila učesnikevelikim aplauzom.Još jednomčestitamo svim glumcima i profesorici te im želimo mnogo uspjeha i u narednimprojektima! Selma Ibrekić IV11

Повезани чланци