Tesla i Pupin na istom putu: gimnazijalci volontiraju na izložbi

S izrazitim poštovanjem direktor biblioteke Ljilja Petrović Zečić poželjela je dobrodošlicu svim posjetiocima koji će moći narednih dana osjetitiharmoniju spajanja dva velika naučnika Tesle i Pupina, kao i spajanje prosvijećenosti, nauke, kulture i obrazovanja.Autorka izložbe Aleksandra NinkovićTašić, predsjednica Obrazovno-istraživačkog društva Mihajlo Pupin u svom predanom radu pronašlaje preko 15.000, umnogome nepoznatih i neobjavljenih dokumenata o Mihajlu Pupinu.Zahvaljujući njoj, imamo mogućnost da vidimo večnutak odnosno, trenutakvječnosti kako nam otkriva njen saradnik, autor televizijske emisije Agape iizdavačke kuće, Aleksandar Gajšek. Gospodin Aleksandar Gajšek upozorio nasje na važnost čuvanja srpskih velikana od zaborava, ističući da nismo nisvjesni šta je Pupin sve učinio za srpski narod.Autobiografije Nikole Tesle i MihajlaPupina su knjige koja treba da ima svaka kuća, a sada postoji jedna knjiga kojaobjedinjuje obje biografije. Dizajn korica je originalan, jer na jednoj strani jeTesla, a na drugoj Pupin. Na taj način ne daju ni jednom ni drugom prednost većističu da su njih dvojica ravnopravni i na istom putu.Ono što je najzanimljivije jestemuzeologija budućnosti koju niko nigdje u svijetu nije napravio. Ovim načinomsu predstavili izložbu i velike misli naučnika.Završnu riječ je imao ministar nauke i tehnologije, JasminKomić, rekavši da je znanje naša razvojna šansa i da je put znanja i nauke putkojim ćemo stvoriti mjesto u eri globalizacije. Ovo je podneblje umnih, pametnihljudi koji mogu sve da riješe, a koji, možda, imaju jedan problem, a to je da neustupaju pred silom koja je ispred, cijeneći da brane onu što je iza, izjavioje ministar i time ohrabrio sve mlade kojima tek predstoji put uspjeha. Nekolicina gimnazijalaca uključila se direktno u pripremu i rad na izložbi i to kao volonteri, obučeni da budu vodiči svima onima koji posjete Biblioteku s ciljem da pogledaju ovu sjajnu izložbu.Milica Topić IV10Miloš Travar IV2

Повезани чланци