KK Igokea u posjeti banjalučkoj Gimnaziji

Dana 25. januara 2018. godine naša škola bila jedomaćin KK Igokea koji je imao za cilj da promovišu sport kao bitan segmentsvakodnevice koji doprinosi zdravijem životu, ali svakako i finalni juniorskiturnir ABAFutureStarsFinal Four Laktaši, januar 27-28. Žarko Milaković,trener i Darko Trkulja, koordinator mlađih selekcija KK Igokea imali supriliku da uruče pozivnice učenicima, ali i da poklone košarkaške lopte našojškoli u ime ABA lige i domaćina turnira. U polufinalnoj utakmici snage su odmjerili KK Igokeai KK Mega Bemax iz Beograda. Zahvaljujući sjajnoj organizovanosti iasistencijama Jankovića i Živkovića, te izuzetnom poentiranju vodili su protivbeogradske ekipe sve do treće četvrtine, kada je došlo do naglog preokreta, teje KK Mega Bemax izvojevao pobjedu rezultatom 73:70. Sljedeći dan bila je takođe napeta utakmica sa KK Budućnost voli iz Podgorice, za treće mjesto, apobjedu je ostvarila ekipa KK Igokea rezultatom 77:74.Sagovornik novinarske sekcije ovog puta bio je NemanjaŽivković, koji nam je prenio svoje utiske sa ovog turnira. Na pitanje da li jezadovoljan plasmanom koji su ostvarili, Nemanja je odgovorio: Sigurno ne trebada budem nezadovoljan trećim mestom u regionu, ali naravno ostaje veliki žal zapolufinalnom utakmicom, u kojoj smo vodili tokom celog susreta i zbog našegpada koncentracije, u poslednje dve minute izgubili smo sve što smo gradilitokom celog meča. Svakako, ponosan sam na svoju ekipu i stručni štab što smonakon bolnog poraza izašli sledeći dan na teren i pobedili u borbi za trećemesto. Mi ostajemo u trenažnom procesu jer nas očekuje mnogo važnih utakmica unastavku sezone. Ovakvoj izuzetnoj ekipi veliki doprinos dao je iAljoša Janković, evropski prvak u košarci koji je uzeo učešće u reprezentacijiBosne i Hercegovine. Banjalučka Gimnazija je ponosna jer je druga kuća ovakoizuzetnim talentima poput naših učenika i talentovanih igrača. Mi im želimomnogo sreće i uspjeha u karijeri i narednom periodu !Irena Lukač IV1

Повезани чланци