Najuređenije školsko dvorište

Zasluge profesorice Rakić i vrtlara BoškaNajveće zasluge za ovu nagradui, uopšete, za bogatsvo i izgled našeg dvorišta, koje sve više poprima elementebotaničke bašte, imaju profesorica Snježana Rakić i naš vrtlar Boško Račić, tevrijedni učenici koji su mnogo puta pokazali da vole svoju školu. Sa sajta GradaPrenosimo izvod iz teksta sazvaničnog sajta Grada, a da li je naše dvorište lijepo i uređeno posvjedočićefotografije u prilogu. ;;DvorišteJadranke Hajder iz Ljubačeva – najuređenije je privatno dvorište u ovogodišnjojakciji Biramo najuređenije. Drugo mjesto u kategoriji najuređenijih dvorištaosvojio je Dragan Kostić za dvorište u Krupi na Vrbasu i treće Brane Topić izUlice Rade Vranješević. Njima i drugim najuspješnijim učesnicima ovetradicionalne akcije – nagrade je uručio gradonačelnik Slobodan Gavranović nadanašnjoj svečanosti u Gradskoj upravi.Zanajuređenije školsko dvorište proglašeno je dvorište Gimnazije Banja Luka. Drugomjesto pripalo je OŠ Jovan Cvijić, dok je OŠ Zmaj Jova Jovanovićtrećeplasirana. Najuređeniji prostor u stambenim zgradama je onaj koji uređujeZajednica etažnih vlasnika u Bulevaru cara Dušana 6, a vlasnica najljepšegbalkona je Milica Čelebić iz ul. Đure Đakovića. Po prvi put, ovegodine dodijeljene su i specijalne nagrade, i to Stojanki Trivić i Mimi Đukić –kao najstarijim učesnicama akcije, te Rotari klubu Gloria Banja Luka zadoprinos uređenju mosta Patre.GradBanja Luka je 13. put organizovao akciju Biramo najuređenije kako bi nagradiosugrađane koji uređuju svoja dvorišta i doprinose ljepšem izgledu grada. Akcijaje trajala od 27. aprila do 5. juna.-Ove godine izabrano je 11 najuspješnijih učesnika, koji su nagrađeni zatrud, maštu, ljubav prema cvijeću, zelenilu i brigu o svom životnom prostoru.Osnovni smisao i jeste da se što veći broj javnih i privatnih površina,balkona, prostora oko stambenih zgrada i škola uredi na najljepši mogući načini da to bude doprinos ukupnom uređenju grada – kazao je gradonačelnikGavranović novinarima poslije uručenja nagrada. Prema njegovim riječima,suština je i da se animira što veći broj ljudi da učestvuje u ovoj akciji, dase pokaže šta su sugrađani svojim trudom uradili i da to dobije jedno društvenopriznanje i verifikciju kroz proglašenje najuređenijih dvorišta. Gradonačelnikje čestitao svim nagrađenim u ovogodišnjoj akciji, te za sljedeću godinunajavio da će u akciji Biramo najuređenije biti nagrađena i dva najmlađaučesnika.-Na tajnačin želimo poručiti da ova akcija i sve ono što radimo u budućnosti imasmisao ako u to budu uključeni najmlađi Banjalučani – zaključio jegradonačelnik.Nagradnifond ovogodišnje akcije iznosio je 3.000 KM i Komisija za izbor najuređenije, učijem sastavu su bili zaposleni u Gradskoj upravi i novinari, predložila jenagrade najuspješnijim u iznosima od 100 do 600 KM. Komisija je tokom akcije,prilikom obilaska dvorišta i balkona, uočila da su svi kandidati istinskiljubitelji hortikulture. Privatne zelene površine su veoma zastupljene izauzimaju značajno mjesto u kategorizaciji zelenih površina u gradu.;;

Повезани чланци