Počeo četvrti ProgramRSijada

U ponedjeljak, 24. avgusta 2015. godine u čitaonicibanjalučke Gimnazije priređeno je prikladno otvaranje kampa nazvanog ,,ProgrameRSijada.Nakon ugodnih melodija klavira i violine, koje su nam izvele učenice MarianaDragaš i Nikolina Gavranović, pažnja je usmjerena ka svijetu informacionihtehnologija.Kampotvorio ministar Komić Većčetvrtu godinu u našoj školi održava se ProgrameRSijada, kamp zanajtalentovanije programere srednjih škola Republike Srpske. Ministar nauke itehnologije Jasmin Komić je zvanično otvorio kamp i ponosno rekao da je ovo našetlo puno umnih ljudi, koje treba podržati i omogućiti im da stasavaju i stičunova iskustva u oblasti programiranja. Poručio je da ćemo sa mladim naučnicima imatisvijetlu budućnost i da mladi ljudi imaju mnogo šansi u ovoj oblasti, poredostalog, zbog ostvarene saradnje sa kompanijom Microsoft.Prisutnimase obratio direktor škole Zoran Pejašinović, ponosan,jer održavanje ovog kampa postalo mala tradicija naše škole a ujedno i zahvalanonima koji su ga podržali. Među njima su ,,PrizmaBL’’,Lanako i Banjalučka berza. U organizaciji kampa veliku pomoć pružilo je Društvoza njegovanje tradicije Gimnazije ,,Gaudeamus. Svoj ogroman doprinos ovomkampu su dali profesori i učenici naše škole. Idejnitvorac ovog kampa i bivši učenik naše škole Igor Ševo a sada asistent naElektrotehničkom fakultetu, obratio se prisutnima i predstavio OCULUS RIFT,uredjaj za projektovanje 3D virtualne stvarnosti a Igor ima namjeru daproizvede 4D dimenziju ili 4D prostor. Predstavili se učesnici Svjetske naučne konferencije Izrael2015. Govorilo se o nauci a medju mladim naučnicima su se na ovomdogadjaju našli učenici naše škole, koji su se, zajedno sa prof. hemije Ivanom Đurićnedavno uputili na put ka nauci u Izrael i ponosno s osmijesima na licu se vratiliu svoju Gimnaziju. U našu školu su donijeli radost i oduševljenje, jer su upredstavljanju neki od njih bili među najboljim učesnicima Svjetske naučnekonferencije u Izraelu 2015.Program je vodila prof. srpskog jezika i književnostiRadoslava Zorić. Učesnici kampa, kao i domaćini su ponosni jer je kamp postaotradicija, uz nadu, da će se ona nastaviti njegovati još dugo godina. Mladi italentovani ljudi zaslužuju ovakva druženja.

Aleksandar Matić, II2

Повезани чланци