Osma generacija IB učenika iznad svjetskog prosjeka

Program Međunarodne mature u JU Gimnaziji Banja Luka postoji od 2006. godine, a finalni ispiti održavaju se svake godine u isto vrijeme i u istim uslovima, počevši od 2008. godine.Tri sedmice stresa, pritiska, besanih noći i dana bez odmora ono je što obilježava maj mjesec svakog IB učenika u svijetu. I onda, kada sve to završi, kada za tri ili pet sati moraš dokazati i pokazati šta si radio i uradio u prethodne dvije godine, predstoji možda i najteži dio: iščekivanje. Mjesec i po dana dugih, predugih, strahova, sumnji, provjera, konsultacija…Aplikacije su odavno poslate, fakulteti su prihvatili, dali svoje uslove…. A ti…. Nisi siguran više ni u šta. Ni da li si se potpisao na testu, a kamoli šta drugo.I onda nekako dođe i taj 5. jul kada dobiješ vijest. Položio ili ne. Diploma ili sertifikat. Broj bodova ispunjava uslov ili ne….Trema je velika na svim stranama, jer svi učesnici ovog procesa jednako su važni: učenici, profesori, roditelji… Svima je bitno. I kada dođu rezultati, odahnemo svi, kako god bilo. Prošlo je!E pa, dragi naši, osma generacija IB programa u Gimnaziji Banja Luka opravdala je svu energiju uloženu u njihove neobične zahtjeve i karaktere.Rezultati su sljedeći:UKUPAN BROJ UČENIKA: 17BROJ DIPLOMA: 16BROJ SERTIFIKATA: 1NAJVEĆI BROJ BODOVA: 40SREDNJA OCJENA GENERACIJE: 33, 18BROJ UČENIKA SA 40 I VIŠE BODOVA: 1BROJ UČENIKA OD 35 DO 39 BODOVA: 5BROJ UČENIKA OD 30 DO 34 BODA: 8BROJ UČENIKA OD 24 DO 29 BODOVA: 2BROJ UČENIKA SA 23 BODA: 1Imajući u vidu svjetski prosjek koji se posljednjih godina kreće između 28 i 30, možemo biti prezadovoljni ostvarenim rezultatima koji su i ove godine za više od tri boda veći od svjetskog prosjeka. Ne smijemo zaboraviti da banjalučki IB radi u našim lokalnim uslovima koji su, nažalost, miljama daleko od uslova u školama širom svijeta.Sve ovo nas kao profesore čini još srećnijim i ponosnijim na ostvareni rezultat koji je proizvod vjere, entuzijazma, rada i truda svih pojedinaca koji učestvuju u radu IB programa Gimnazije Banja Luka.Još jednom sve čestitke cijeloj generaciji koja će ove godine biti rasuta od Amerike do, možda, Rusije….

Bravo, neobičnjaci naši!

Повезани чланци