Naši dani u Narodnom pozorištu Republike Srpske

U utorak 6. marta 2018. godine učenici drugog razreda Gimnazije posjetili su Narodno pozorište Republike Srpske. Ovo je, nakon bioskopa, druga kulturna ustanova koji su gimnazijalci posjetili u manje od mjesec dana. Gledali su predstavu Naši dani reditelja Juga Radivojevića.Ova predstava, kojoj je ime posudila poznata pjesma Vladislava Petkovića Disa, vrlo je aktuelna u današnje vrijeme. Ona govori o ozbiljnim problemima našega doba, o ljudima i svim neprilikama u kojima se oni nalaze, ali je prožeta humorom i vedrinom kroz koje nam približava junake. Junaci predstave su ljudi kakve srećemo svaki dan, a njihova razmišljanja i dileme su nam svima bliske. Predstave poput ove na odličan način približavaju pozorište mladim ljudima koji, nažalost, nisu redovni gosti teatra. Upravo zbog ovog se predstava i dopala našim đacima i koristimo priliku da je preporučimo svima koji je već nisu pogledali.Kroz ovakve akcije naša škola podstiče gimnazijalce da češće odlaze u pozorište i nadamo se da će se to i u budućnosti nastaviti kao i saradnja koju Gimnazija ostvaruje sa svim pozorištima u Banjoj Luci.Luka Stanar, Marko Gajić, Boris Đukić II10

Повезани чланци