Opštinsko takmičenje u odbojci: Zlatni gimnazijalci

Gimnazijalci su u finalu savladali Eektrotehničkuškolu rezultatom 2:0, po setovima 25:19 i 25:23. Utakmica je bila neizvjesna,pogotovo u drugom setu kada su na vodeći rezultat 22:13 protivnici vezali 7poena čineći samu završnicu izuzetno napetom. Ipak, izuzetnim servisima,gimnazijalci su, zagospodarivši i drugim setom, osvojili opštinski turnir.Sreći naših učenika, pridružio se i izvanrednitrener odbojkaške sekcije, profesor fizičkog vaspitanja, Duško Dželebdžić koji jezaslužan za pobjedu jednako kao i njegovi učenici.Istog dana, sa početkom u 16 časova održana je i finalna utakmica opštinskogtakmičenja u ženskoj odbojci. Ekonomska škola, nakon izgubljenog prvog seta,pokušala je nadoknaditi izgubljene poene u drugom setu, međutim bezuspješno.Gimnazijalke su sjajnom serijom od nekoliko uzastopnih poena došle do zlatnemedalje. Naravno, kako one kažu, nije bilo lako, ali su ipak ostvarile svojcilj. Dvoboj je završen rezultatom 2:0. U srebrnoj ekipi Ekonomske školeistakle su se: Tina Udovčić, Milica Davičević te Ana Sarić, dok su pobjedničkuekipu upotpunile: Sofija Stanivuković, Teodora Sarić i Lana Rajak. Gimnazijalkese ovim putem zahvaljuju profesoru Mirku Vulinu koji je takođe zaslužan zaovako uspješan plasman. Čestitamo našim sportistima koji su i pored svihškolskih obaveza uložili veliki trud i pokazali izuzetnu posvećenost sportu,koja se na kraju isplatila i donijela našoj školi zlatne medalje. Želimo immnogo sreće u narednim takmičenjima!

Miloš Travar III2

Irena Lukač III1

Una Zuber; IIIIB

Повезани чланци