Zimski debatni kamp 2017. godine

Različite aktivnosti, sjajno druženje, zanimljive i nimalo jednostavne debatne runde ono su što bi na najbolji način i u najkraćem moglo opisati dešavanja na Zimskom debatnom kampu održanom na Jahorini u januaru 2017. godine. Debatni klub Gorgije predstavljen je kroz 3 sadašnja debatanta: Luka Divljak, Aleksandar Bakmaz i Aleksandar Matić. Predavački dio Centra za kulturu dijaloga već tradicionalno obilježavaju maldi treneri, skorašnji debatanti. I u ovoj kategoriji Gorgije su najbrojnije, a predstavljali su ih Helena Javor Ibrahimbegović i Marko Romić, bivši debatanti, prepoznatljiva lica našeg Kluba.U polufinalnoj debati naprednih debatanata susrele su se ekipe u kojima su bili naši sjajni Luka i Bakmaz. Ekipa u kojoj je bio Aleksandar Bakmaz zajedno sa kolegom Alijom iz tuzlanske Medrese i koleginicom Semrom iz Čelića, osvojila je prvo mjesto u ekipnoj kategoriji. U kategoriji pojedinačnih govornika Bakmaz je osvojio 2. mjesto, kao i u kategoriji besjedništva.Ono što je i ove godine bilo vrhunac svih dana kampa jeste zajednička proslava Pravoslavne nove godine koju su, kao i prošle godine, organizovali članovi Gorgija, a učestvovali i slavili svi učesnici kampa, kako učenici, tako i profesori. Ove godine možemo reći i da je proslava bila internacionalnog karaktera, jer je s nama zajedno slavio i prof. Krsto Vuković iz Crne Gore.S nadom da će i buduće generacije Gorgija jednako uživati u uspješnim radnim i paradnim kategorijama kampa, pozdravljamo vas i pozivamo da se družite sa nama! Biće vam kao i nama!

Повезани чланци