Regionalno širenje vršnjačke edukacije

Nakonuspješno završenog kampa mladih programera Pitam da 2015/1016, započet jenovi kamp – jesen i proljeće 2016/2017.Ovoga puta nisu uključenisamo banjalučki gimnazijalci, već je kamp konačno dočekao regionalno širenje.Sa našim učenicima druži se sedamnaest pripadnika jačeg pola iz:Elektrotehničke škole Banja Luka i Prijedor,Tehničke škola Gradiška i Gimnazije Mrkonjić Grad.U jesen2016. godine ovi učenici su pohađali časove na kojima su učili programski jezikPython. A ovog proljeća, ostale su im još dvije subote učenja programskogjezika C Sharp (C#), te aplikacija sa grafičkim korisničkim interfejsom.Njihovedukator, Aleksandar Kelečević, naš već dobro poznati bivši učenik i sadašnjistudent ETF-a, kaže kako pokušava svima prilagoditi nastavu jer su različitinivoi znanja u stručnim školama i gimnazijama.Istakao je kako želi da ih nauči nečemu, sa čime se u redovnoj nastavisigurno neće susresti, a danas je jako aktuelno.Naš profesor Željko Grbić,jedan od osnivača ovog kampa, naglašava kako ovdje učenici dobijaju znanje kojene mogu dobiti na drugim mjestima, ili kako Kelečević kaže: Nije to tajna,samo nije ponuđeno srednjim školama.Ono štoovi ljudi zapravo pokušavaju da uradejeste da učenicima željnim znanja, isto učine pristupačnim. Cilj je obučitiučenike i pružiti im znanje koje je primjenljivo na današnjem tržištu rada, isamim tim pripremiti ih za dalje obrazovanje, kaže profesor Grbić.Subota jeradni već duže vremena za tridesetak učenika iz naše Gimnazije, ali ovoga putaposebno želimo da pohvalimo ambiciozne učenike iz Gradiške, Prijedora iMrkonjić Grada kojima kilometri nisu prepreka do znanja.

Sofia Miljatović II4

Повезани чланци