Posjeta NUB RS: Izložba Vedrine i sete Branka Ćopića

Učenici obje generacije IB programa su u proteklih nekoliko dana, zajendo sa svojim profesorima engleskog i srpskog jezika, posjetili izložbu Vedrine i sete Branka Ćopića. Naše učenike dočekala je gospođa Ratka Marić, kooautor ove divne izložbe napravljene povodom sto godina od rođenja Branka Ćopića.Iako učenici IB programa posljednje dvije godine svog srednjoškolskog obrazovanja pohađaju po međunarodnom programu, obavezan predmet za sve jeste srpski jezik, odnosno opcija književnosti, a književnošću se nemoguće baviti bez svima nam dragog Branka. Uz njega smo progovarali, stasavali i odrastali, ali s njim i živimo.Svima koji još nisu posjetili ovu divnu, istovremeno i vedru i sjetnu izložbu, toplo preporučujemo da to u narednim danima učine.

Повезани чланци