Posjeta učenika sa Kosova i Metohije

Od 23. do 27. majabanjalučkaGimnazija bila je domaćin gimnazijalcima iz malenog mjesta zvanog Osojani, nedaleko odKosovske Mitrovice. Iako se oni svakodnevno susreću sa mnogim problemima i kakosami kažu žive od danas do sutra, oni se ne predaju i imaju pozitivan stavprema životu i budućnosti. Za mnoge od njih ova ekskurzija je bila ispunjenje jedne velike želje,a između Banjaluke i Grčke oni su izabrali Banjaluku. Prema riječima učenika,upravo zbog ljudi ali i neobičnog šarma koji ima naš grad. U toku ova četiridana oni su imali veliki broj aktivnosti, koje je organizovala upravabanjalučke Gimnazije zajedno sa profesorima. Naših deset gostiju je posjetilo svapoznata mjesta i ustanove u Banjaluci kao što su Muzej RS, Tvrđava Kastel,Muzej savremene umjetnosti RS, centar grada i Saborni hram Hrista Spasiteljakao i mnoge druge lokacije koje su simboli našeg grada.U večernjim satima su bila dogovorena nezaobilazna druženja kakoprofesora tako i učenika iz ovih dviju škola. U srijedu su imali uzbudljiv dan koji je započeo raftingom na Vrbasu, aprije toga je odigrana prijateljska košarkaška utakmica između dvije škole.U ovom kratkom vremenskom periodu stvorili smo niz prelijepih uspomena, ali i nova prijateljstva za koja se nadamo da će dugo trajati. Iako su rastancitužni, mi se veselimo ponovnom susretu i nadamo se da će se desiti što prije.Život je zaista nepredvidiv i od naših gostiju smo mogli da naučimo mnoge važneživotne lekcije, da cijenimo ono što imamo i uživamo u malim stvarima.

Selma Ibrekić, II11

Повезани чланци