Pripreme za 4. BaLMUN konferenciju


Banja Luka… Često kažemo grad na Vrbasu, gradzelenila, grad sa tradicijom…Krajnje je vrijeme da ga nazovemo i gradommladih. Ove godine, mladi Banjalučani su odlučili da zaista pokažu koliko jemišljenje mladih važno, kako u našoj državi, tako i u svijetu. Četvrti put, ambicioznigimnazijalci organizuju BaLMUN.Svima nam je poznato da ova konferencija traje četiridana. Međutim, da li smo svi svjesni koliko uloženog rada i truda stoji iza tačetiri dana i kolika armija ljudi radi da bi sve izgledalo perfektno?Pripreme za pomenuti događaj su počele još u oktobruprošle godine, kada nas većina još nije bila ni svjesna da će se BaLMUNodržati. Sa pripremama su prvi počeli delegati i čerovi (chair), a vremenom im se pridružio i ostatak ekipe. Iako se počelo pripremati na vrijeme, bilo je nemogućepredvidjeti sve prepreke koje su čekale na putu do samog događaja i zato se posljednjihmjesec dana radilo punom parom. Bez izuzetaka, tu su bili profesori iučenici, koji su u školu dolazili ranije, a odlazili kasnije u poređenju sasvojim prijateljima. Profesorica, koja zaslužuje sve pohvale za neprestani radi brigu o organizaciji, Žana Stević, bila je prisutna sve vrijeme. Sniman je izvanični spot BaLMUN-a, za čiju je realizaciju bio zadužen Aleksa Mijatović, a zamontažu David Bulović. Na pitanje kako je dobio ideju za snimanje, Aleksa kaže:Kada sam čuo da treba da osmislim spot, u skladu sa ovogodišnjim temama nakonferenciji, odlučio sam da ću iskoristiti teme vezane za budućnost omladine, migrantei terorizam. Spontano su mi na pamet pale pjesma i prva scena, a kasnije je sveišlo kako treba. On je, zajedno sa svojim kolegama iz razreda, pune dvijesedmice, uključujući i vikende, snimao spot na različitim lokacijama. Uzovoliko uloženog truda, uopšte ne sumnjamo da će ovaj projekat biti fantastičan.Da bi BaLMUN bio na zavidnom nivou i sa tehničkestrane, pobrinuli su se učenici zaduženi za tehničku podršku, a naročito OgnjenStefanović koji je zaslužan za dizajn pozivnica, plakata i sličnog materijala.Tu su i neizostavnihor i orkestar, koji već nedjeljama vježbaju nakon nastave, za sjajnoizvođenjepoznate numere Uptown Funk, kao i učenici iz različitih plesnih klubova kojisu osmislili koreografiju uz ovu melodiju, a sve to pod budnim okom pedagoga škole, Aleksandre Ostojić-Ždrnja.Prisutni su i mnogi drugi profesori i učenici, koji su svoje vrijeme posvetiliorganizaciji ovog, već nadaleko poznatog i priznatog događaja. Želimoda pohvalimo sve vrijedne ljude koji su radili na ovom projektu, jer beztimskog rada, ništa od postignutih rezultata, koji će uskoro biti vidljivisvima, ne bi bilo moguće. Prisustvovati na već pripremljenim ceremonijama jelijepo, ali bitno je da svi, koji nisu učestvovali, zapravo uvide koliko jeovdje uloženo vremena i pažnje. Još jednom, a svakako ne posljednji put,gimnazijalci dokazuju koliko se razlikuju od drugih. Dok su mogli da uživaju usvakodnevnim izlascima i stvarima uobičajenim za srednjoškolce, oni su pronašlinačin da spoje ugodno sa korisnim. Družili su se, zbližili, dobro zabavili, alitakođe odradili veliki posao. Mogu da budu ponosni na sebe.Sanestrpljenjem očekujemo nova poznanstva i iskustva koja će nam ovogodišnjiBaLMUN omogućiti, i nadamo se da će se sav uloženi rad i trud isplatiti, bitiprepoznat i cijenjen! Sofia Miljatović, I4

Повезани чланци