Profesor Rodoljub Bavrlić

Nakon završenih studija 1972. godine na Matematičkom fakultetu Univerziteta u Beogradu, profesor počinje raditi u školi 1973, a od 1997. u Gimnaziji Banja Luka. O uspjehu profesora Bavrlića dovoljno govori učešće njegovih učenika na međunarodnim olimpijadama iz fizike:Vladimir Šamara, Toronto, 1997.Zoran Popović, Padova, 2000.Igor Ševo, Hanoj, 2008.Nikola Konjik, Meksiko, 2009.Petar Babić, Zagreb, 2010.Stefan Gvozdenović,Talin, 2012.Najveća potvrda profesorovog rada jesu uspjesi ovih učenika i nakon školovanja u Gimnaziji.VladimirŠamara je mladi doktor fizičkih nauka. Doktorirao je u Velikoj Britaniji, a radi u jednom insititutu u Briselu gdje se bavi najmodernijom tehnologijom u vezi sa izradom čipova. Zoran Popović je takođe doktor fizičkih nauka. Doktorirao je na Fizičkom fakultetu u Beogradu, gdje je i zaposlen kao asistent. Član je naučnog tima koji se bavi istraživanjem oblasti najmodernije tehnologije – nanotehnologije.IgorŠevo je među nekoliko najboljih studenata Elektrotehničkog fakulteta u Banjoj Luci. Konjik Nikola je među nekoliko najboljih studenata fizike na Fizičkom fakultetu u Beogradu, a Petar Babić je najbolji student druge godine Mašinskog fakulteta u Beogradu.StefanGvozdenović je student prve godine prestižnog Elektrotehničkog fakulteta u Sjedinjenim Američkim Državama.Naravno, profesor Bavrlić je prenosio svoje sposobnosti ne samo učenicima, već i svojim radnim kolegama. Vršeći funkciju direktora Gimnazije dokazao je svoje organizacione sposobnosti, ali i svoju ljudsku dimenziju. Profesor je napisao nekoliko veoma korisnih udžbenika fizike za srednju školu. Nadamo se da svojim odlaskom u penziju neće prestati da doprinosi razvoju što nastave fizike, što Gimnazije uopšte. Očekujem da će mladi profesori pokušati ostvariti bar dio njegovog uspjeha.Onda se ne moramo brinuti za sljedeće generacije učenika i slavu Gimnazije.Za kraj moram dodati:,,Profesore, Vaša ;crvena cigla; i dalje ostaje u temelju Gimnazije.

Ivana Ljubojević, profesor fizike

Повезани чланци