Regionalni forum Evropskog parlamenta mladih

U petak, 31.3. i subotu 1.4. 2017. godine 10 mladih ljudi pokušavalo je donijeti promjene u kluturu iobrazovanje u svojoj zemlji. Tim naše škole činili su: Luka Gajić, Maja Savković, Jovana Gvozdenac, Aleksandra Ljepojević, Sofija Mijović, Aleksandar Bakmaz, Marko Jakšić, Sofija Grubač, Jelena Popović i Anastasija Jović. Šef njihove komisije bio je debatant i kolega Aleksandar Matić.Komitet za kulturu pozabavio se sve ozbiljnijim problemima u medijima i njihovom nekontrolisanošću koja za posljedice ima sve češće eskalacije sukoba na različitim mjestima i različitim povodima.Zasjednaja su održana u prosotrijama Ekonomske škole Banja Luka i u Narodnoj skupštini Republike Srpske. Na završnoj sjednici proglašina su dva najbolja delegata koja će, pored šefa komisije A. Matića, učestvovati u nacionalnoj sesiji Eropskog parlamenta mladih koja će se održati u Sarajevu. Pogađate, jedan od dva najbolja je naš Aleksandar Bakmaz.Čestitke mladim kolegama koje su vrijedno radile i sjajno predstavile i sovju školu i svoj Klub dok su se druge ekipe borile na dDržavnom takmičenju u Sarajevu.

Повезани чланци