Regionalno takmičenje iz matematike: Potpuna dominacija banjalučkih gimnazijalaca

Organizator takmičenja bio je Republički pedagoški zavod Republike Srpske, a ovogodišnji domaćin takmičenja bila je JU Građevinska škola u Banjoj Luci.Na takmičenju su učestvovali učenici prvog, drugog, trećeg i četvrtog razreda srednjih škola.Učenici banjalučke Gimnazije svih razreda ostvarili su izuzetan uspjeh i time su se najbolji od njih kvalifikovali za učešće na takmičenju republičkog nivoa, koje će se održati u aprilu 2016. godine.Za dobar plasman naših učenika posebno su zaslužni profesori Bojan Pažin i Rastko Vuković, koji ove školske godine drže časove dodatne nastave iz matematike, spremajući učenike za takmičenje, ali i profesori matematike u okviru redovne nastave Diana Brkić, Dragana Galić i Branka Fadžan.Rezultate takmičenja možete pogledati u galeriji ovog članka, a ukratko izgledaju ovako:1. razred – Aleksa Račić, 1. mjesto Nikolina Župljanin, 2. mjesto Milica Popović, 3. mjesto Maja Zelić, 4. mjesto Filip Beštić, 5. mjesto2. razred – Tijana Babić, 1. mjesto Ivana Dević, 2. mjesto Miloš Babić, 4. mjesto3. razred – Rastko Zeljković, 1. mjesto Milena Maličević, 2. mjesto Minja Žerić i Suzana Gvozdenović, 4. mjesto Miloš Balaban, 9. mjesto4. razred – Aleksandar Jelić i Milica Babić, 1. mjestoSvim našim učesnicima čestitamo, a posebno pobjednicima i njihovim profesorima.Rastko Zeljković, III6

Повезани чланци