Sedmica umjetnosti: Dan peti – Plesno veče

Plesno veče održano je u petak, 2.12.2016. u Gimnaziji. Veče je počelo uvodnim govorom učenice IV razreda, Nikoline Janković, a zatim predstavljanjem plesača i plesnih tačaka. Oni su nam pokazali da ples nije samo zabava, već i umjetnički oblik izražavanja. Jedan od najvažnijih savjeta jeste da pustimo ritam i osjećanja da vode tijelo, ali da istovremeno kontrolišemo korake koje izvodimo. Plesači su pokretima, emocijom, muzikom prenijeli na posjetioce pozitivnu energiju.

Predstavljeni su nam: klasični i moderni balet, engleski valcer, hip hop, break dance i folklor. Organizatori su se zahvalili svim profesorima, pedagogu, socijalnom radniku i na kraju i direktoru, što su omogućili da ova sedmica uspije, kao i kordinatorima, volonterima, i svima koji su učestvovali. Uručili su zahvalnice svim učesnicima iz drugih škola, upravi škole i koordinatoru plesne večeri, Aleksi Mijatoviću koji je pokazao veliku požrtvovanost i ljubav prema plesu time što je nastupao uprkos povredi koljena.

Повезани чланци