Sedmica umjetnosti: Dan šesti – Svirka

Veliko finale Sedmice umjetnosti obilježila je humanitarna svirka u subotu, 03.12.2016. sa početkom u 20:30. Humanitarna svirka u Gimnaziji se održava već nekoliko godina uzastopno i poznata je kao sjajan događaj za provod mladih, organizovana od strane gimnazijalaca za sve srednjoškolce. Ni ove godine, naravno, nije razočarala.

Tačno u pola devet ovo veče su otvorili ,,Gosti iznenađenja”. Bila im je to ujedno i prva svirka, ali ovi mladi talenti nisu pokazali strah u svom jednočasovnom nastupu svirajući poznate rok numere. Poslije njih nastupala je grupa Nair. Oni su pokazali svoje iskustvo i profesionalnost svirajući poznate pjesme naoduševljenje prisutnih. Nakon ovog sjajnog benda, nastupila je grupa Quince koja je veče dovela do vrhunca i sve prisutne ostavila bez daha. Na kraju, poslije rok numera, bina je premještena na balkon drugog sprata, a našu školu su ispunili bitovi elektronske muzike za koju su odgovorni DJ Aleksa i DJDanilo. Ovim događajem učinjeno je dobro djelo, a uz to su se zabavili srednjoškolci, ali i profesori. Nadamo se da će ovakvih događaja biti i u budućnosti uz još veći uspjeh i jednako angažovanje naših gimnazijalaca. Cijelu sedmicu ispratile su i podržale mnoge televizijske kuće kao što su RTRS, ATV, Federalna TV, Elta Tv, BHT kao i BHT1 radio.

Повезани чланци