Srećan put u Izrael – נסיעה טובה לישראל

Pod vođstvom školskog pedagoga Ranke Tutnjević, na hadžiluk kreću: Ljubica Kaurin, Milica Malešević, Ivana Santrač, Srđan Letina i Aleksandar Kelečević. Oni su ovo nagradno putovanje zaslužili svojim ocjenama, rezultatima na takmičenjima, zalaganjem u Savjetu učenika, tokom raznih školskih manifestacija i, uopšte, odnosom prema Gimnaziji. Čekaju ih domaćini iz škole Gimel u gradu Modi;in (Modi;in-Maccabim-Re;ut) i veliki prijatelj naše škole, neponovljivi Saša Nikolić. Četvorodnevni program je veoma sadržajan: u planu su posjeta školi, gradonačelniku Modi;ina, obilazak Tel Aviva i drugih znamenja Svete zemlje, a posebnu dimenziju posjete čini obilazak Jerusalima u kome je planirana posjeta Jad Vašemu, prijem kod patrijarha Teofila III, obilazak Crkve Hristovog groba, Zida plača…. O detaljima posjete ćemo kasnije – iz prve ruke…Srećno vam bilo i – Pozdravite prijatelje u Izraelu!!!

Повезани чланци