Uz velikog majstora ide veliko pivo

Preko Zenice, doGimnazijeŽivotga je iz rodne Svodne, preko radničke Zenice, prije 20-ak godina doveo ubanjalučku Gimnaziju. Uvijek srdačan i komunikativan, sarađivao je nekako mekoi lako sa svima, od đaka, preko mladih profesora do onih vremešnih, od koji sumnogi već godinama u penziji. Dobar poznavalac struje i raznih majstorskihzakonopravila, znao je riješiti mnoge napuknute kapilare ili trombove naelektro, vodovodnom ili toplovodnom krvotoku našeg crvenociglastog organizma.Fan fudbala i Novaka ĐokovićaUisto vrijeme, zaljubljenik u fudbal, veliki fan Novaka Đokovića i dobreatmosfere, ostaje omiljen u svom pogolemom društvu. Za ispraćaj, zaposleni uGimnaziji darovali su mu bicikl da se provoza sa unukom Milanom, a naštangli– ;;jelen;; pivo! I to ono veliko, ;;zidarsko;;, jer pravimajstori ne piju malo pivo!Iakoje otišao u – kako se se kaže – zaluženu penziju, vjerujemo da ćemo ga i dalječesto viđati u našoj i njegovoj Gimnaziji. U međuvremenu, želimo mu mnogozdravlja i lijepih porodičnih trenutaka.

Zoran Pejašinović

Повезани чланци