NOVI SAD – BRUTALAN ILI PREJAK?

Putovanjeuz pomračenje SuncaGrupa gimnazijalaca, starih domaćina i onih koji su svojimuspjehom zaslužili da pođu na put, predvođena profesorima Oliverom Todorović iZoranom Pejašinovićem, zamjenicom direktora i direktorom škole, u 6.00 časova20. marta krenula je put Novog Sada. Zajedo sa nama išli su i posljednji danzime, kao i pomračenje Sunca. Naši domaćini veselo su nas dočekali ispred svoje škole, u kojoj su nampripremili zakusku. Brzo smo obnovili stara poznanstva i stvorili nova, a zatimsmo se svi zajedno obreli u kafiću na 8. spratu tržnog centra, koji nam jepružao divan pogled na grad i okolinu. Ispred nas se prostirao osunčani NoviSad, a leđa nam je čuvao Petrovaradin. Trknuli smo kućama, da ostavimo stvari,pa smo ponovo došli do centra. Domaćini su nas proveli kroz Zmaj Jovinu,Dunavsku i ostale ulice u centru, provodali nas po prodavnicama i ispričali namsve o svom gradu. Skovani su i planovi za veče. Otišli smo kod domaćina, nekona Detelinaru, neko kod Željezničke stanice, brzo se spremili i, po treći put,stigli do centra. Zabavljali smo se, plesali, pjevali, i to svi zajedno. Na poprištu ExitaUjutru smo skoknuli do Petrovaradina, prošli pored starih zanatskih prodavnicai popeli se na tvrđavu. Šetnja, slikanje bez prestanka, ručak i nazad docentra. Još smo malo šetali gradom, prošli kroz Dunavski park i sastali seispred škole. Pozdravili smo se sa domaćinima i tužna srca krenuli za BanjuLuku u 4 časa popodne. Umor nas je ulovio u autobusu, pa smo svi prespavalipovratak kući.Putovanje u Novi Sad i druženje sa Novosađanima bilo je brutalno po njihovim,a prejako po našim riječima. Ali, to nije kraj našeg poznanstva – zvali smoih na BaLMUN, a oni nas na Exit. Druženje će se nastaviti, a do tada sedopisujemo.Kako smo naknadno ustanovili na osnovu fotografija, i profesori su uživali.Posebno u veoma lijepoj akademiji povodom 25 godina Gimnazije ;;Isidora Sekulić;;, u druženju sa domaćinima i njihovim gostima iz Nižnjeg Novgoroda, te u fruškogorskom vinu, duvan-čvarcima i drugoj vojvođanskoj hrani!Anđela Radovanović

Повезани чланци