OberMUN konferencija

OberMUN konferencija je realizovana u periodu od 23.2. do 25.2.2018. godine u Trstu. Organizator i domaćin Konferencije bila je gimnazija ,,Liceo Scientifico Oberdan di Trieste u Trstu. Konferencija je bila međunarodnog karaktera, a učesnici su bili učenici iz nekoliko evropskih zemalja. Našu Gimnaziju predstavljalo je sedam učenika u ulogama delegata različitih zemalja svijeta i uvažena profesorica Žana Stević. Kao delegati iz banjalučke Gimnazije učestvovali smo u radu svih Komiteta gdje smo skrenuli pažnju na sebe svojim radom, znanjem i odličnim komunikacijskim sposobnostima. Ovako zapažen uspjeh plod je višemjesečne pripreme pod mentorstvom profesorice Stević. Organizacija, planiranje i realizacija čitavog projekta osmišljeni su bez propusta i uz poštovanje svih pravila. Značaj projekta prepoznale su regionalne i državne institucije Italije, gradska uprava Trsta, te nekoliko privatnih privrednih subjekata. Posebna čast nam je ukazana održavanjem zasijedanja u Palati Regije Friuli Venecija Đulija (Palazzo della Regione Friuli Venezia Giulia). U okviru organizacije održana je i gala večera u poznatom hotelu ,,Savoia Excelsior Palace Trieste. Naša delegacija primljena je sa punim poštovanjem zahvaljujući zalaganju profesorice Žane Stević i prethodnoj uspješnoj saradnji. BaLMUN, koji se održava u našoj školi, ostavio je pečat na učesnike i organizatore OberMUN-a, te su isti već najavili ponovni dolazak u naš grad. Tokom posjete Trstu bili smo smješteni u tamošnjim porodicama koje su se nesebično potrudile da nam uljepšaju boravak. Za kratko vrijeme posjete uspostavili smo nova poznanstva i prijateljstva. Ciljevi projekta, kao što su: upoznavanje sa drugim nacijama i kulturama, tolerancija, dijalog, učenje diplomatskih vidova komunikacije, poštovanje različitih mišljenja, primjereno iznošenje svojih mišljenja i stvaranje novih poznanstava, su u potpunosti ostvareni. Svi komiteti ostvarili su postavljene ciljeve, te ih krunisali donošenjem nekoliko rezulucija. U Banjaluku smo se vratili puni pozitivnih utisaka i novostečenih znanja i iskustava.DELEGATI:Anja Bošnjak IV9, Andrea Đaković IV9 , Mila Zorić IV2 , Aleksandar Zrnić II1 , Jovan Vavan II3 , Luka Simić II3, Andrej Ševa II8

Повезани чланци