Obilježen Svjetski dan poezije

U srijedu, 21.3.2018. godine, sapočetkom u 12 časova, u čitaonici banjalučke Gimnazije organizovano jepjesničko druženje – ,,Pjesmaonica;; u cilju obilježavanja Svjetskog danapoezije, koji se od 1999. godine proslavlja širom svijeta. U prisustvugimnazijskih profesora srpskog jezika, kao i banjalučkog pjesnika i prevodiocaZorana Kostića, učenici naše škole uspjeli su da pokažu izuzetnu nadarenost zapisanje poezije i izazovu lijepe emocije kod prisutnih slušalaca. Prije njihovih izlaganja, učenikčetvrtog razreda, Strahinja Karakaš, uživio se u ulogu Franciska Goje i govorio dio poznatog eseja našeg nobelovca, Ive Andrića – ,,Razgovor saGojom;;. Nakon toga, red je došao i na nastupegimnazijskih poeta, koji su bez imalo straha i treme, jedan po jedan izlaziliispred publike i ponosno čitali svoja najbolja djela. Ispraćeni gromkim aplauzomi gledalačkim oduševljenjem, riječ su prepustili banjalučkom književniku ZoranuKostiću, koji je sa učenicima Gimnazije, čiji učenik je i sam nekada bio,podijelio neke od svojih pjesama i objasnio prisutnima značaj i ulogupjesništva danas.Ljubav prema poezijii dobra volja organizatora ovog lijepog književnog podneva uticali su naobilježavanje ovog praznika u Gimnaziji na veoma dostojan i dostojanstven način i sada ostajenada da će se tradicija proslavljanja Svjetskog dana poezije u našoj školiukorijeniti i slaviti još mnogo godina. U galeriji možete pročitati neke odpjesama čiji su autori mladi gimnazijalci. Jelena Laketa II7

Повезани чланци